THE ANTALYA ESTETIK BURUN DIARIES

The antalya estetik burun Diaries

The antalya estetik burun Diaries

Blog Article

Bilinen ve beklenenin aksine ameliyatlarda uyguladığımız anestezik yöntemler ve burnun yapısal özellikleri itibari ile ameliyatlarımız tamamen ağrısızdır. Ameliyatın her hangi bir sürecinde gerek içine yerleştirilen splint adlı kanuller çıkartılırken gerekse de atel ve dikiş alınırken hiç bir ağrı duyulmaz.

Op.Dr.Hadi Nural ameliyatlarından sonra kendi tekniğine bağlı olarak tampon kullanmaya ihtiyaç duymamaktadır. Bazı hastaların ameliyatlarından sonra koyulması gerekli olan silikon delikli burun tamponları bir gece sonrasında çıkarılmaktadır,bu tamponlarla birlikte gece de nefes alınabilmektedir.

Hastanelerin otelcilik hizmetinin fazlalığı veya kalitesi maliyeti arttırabileceği gibi, ameliyatı yapmaya aday bir cerrahın da tecrübesi yine maliyeti değiştirebilir.

– Eğer burun septumuna müdahale edilmediyse her hangi tampon uygulamasına cerrahınız gerek duymayabilir. Bunun yanında tamponsuz burun estetiği ameliyatı deyimini doğru bulmuyoruz.

Teknolojik gelişimlerin gerisinde kalmadan ve cerrahideki tecrübelerimiz doğrultusunda en iyisini yapmak ve ameliyat sonuçları ile hastalarımızı tatmin etme çabasındayız. Bu tür yeni gelişmeleri yakından izleyerek hastalarımıza daha da faydalı olmak azmindeyiz.

Bişektomi operasyonunun diğer dezavantajları ve oluşabilecek olası komplikasyonları aşağıda sıralanmıştır:

Estetik yapıldığı belirgin bir burunla kemerli veya eğri bir burnun ilk göze çarpması arasında bir fark yoktur.

Sanıldığı gibi de çok ağrı veren korkutucu işlemler değillerdir. Tampon çekimi sosyal medyada ve hastalar arasında sık sık konuşulan adeta bir efsane olaydır. Bu konuda kendi hekiminizden ayrıntılı bilgi almak en doğrusudur.

Avrupa’da veya Amerika’da bazı siteler estetik ameliyatların maliyetleri konusunda ülkeler hatta klinikler arası karşılaştırma yapmışlar, bulundukları ülkelerdeki ortalama maliyetleri vermişlerdir.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı mıdır? Daha önceden karın germe ameliyatı yaptıran hastalarımızın fazla kiloyu antalya yanak estetiği vermeleri beklenilip sarkılması, son hallerini aldıklarında biz ameliyatını planlarken,…

Hastalar ilk ziyaretleri sırasında beğendikleri bir takım fotoğrafları ile başvurabilmekte bu doğrultuda örnek fotoğraftaki bir takım açı ve ölçüler hastanın anatomisine uyarlanmaya çalışılarak planlamalar yapılabilmektedir.

Burun muayenesinin yanı sıra endoskobik olarak burun içi muayenesi de gereklidir. Burun etlerinin büyük olması, burun içi sinüzit akıntısının olup olmaması değerlendirilmelidir. Eğer kişide kendisini rahatsız edecek derecede şekil bozukluğu yanında nefes almasına engel olacak burun eti büyümesine sinüzit ameliyatı gerekirse estetik burun ameliyatı ile beraber tüm ameliyatlar aynı anda yapılabilmektedir.

Burun estetiğinin yapılma nedenlerinden ilki burunda bulunan doğumsal veya sonradan gelişmiş bir şekil bozukluğu nedeniyle nefes alıp vermeye ilişkin problemlerin görülmesidir. Solunum sorunlarına neden olan şekil bozukluğu gözle görülebilir bir bozukluk olabileceği gibi, burnun iç kısmında yer alan ve dışarıdan fark edilemeyecek bir bozukluk da olabilir. İkinci neden ise kişinin burnunun görünümünden rahatsız olması ve daha farklı görünen bir buruna sahip olmak istemesidir. Burnun kemik kısmında bir eğrilik veya çıkıklığın olması, kıkırdak yapısında gözlenen şekil bozuklukları, burnun aşırı büyük olması, burun yapısında asimetriklik olması gibi durumlar, burun estetiği ameliyatını gerektiren nedenler arasında yer alır.

Yukarıda belirtilen sorunların bulunduğu hastalarda burun estetiğinin bir alt dalı olan burun ucu estetiği operasyonlarından yararlanılır. Bu operasyonlarda burnun kemik kısmına dokunulmaz, yalnızca burun ucunda yer alan yumuşak doku ve kıkırdak kısımda işlem yapılır. Bu nedenle rinoplastiye göre daha kolay ameliyatlardır.

Report this page